Система Інтенсивної Нейрофізіологічної Реабілітації - Метод Козявкіна

Система Інтенсивної Нейрофізіологічної Реабілітації

Метод Козявкіна (Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації СІНР) - високоефективна технологія лікування пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, остеохондрозом, наслідками травм і органічного ураження нервової системи.

В основі системи реабілітації лежить полімодальний підхід із застосуванням різнобічних методів впливу на пацієнта. Основним компонентом методики є біомеханічна корекція хребта та великих суглобів, у поєднанні з комплексом лікувальних заходів: рефлексотерапією, лікувальною фізкультурою, системою масажу, ритмічною гімнастикою, механотерапією та апітерапією.

Для формування правильного стереотипу рухів використовується розроблена нами програма біодинамічної корекції рухів з застосуванням костюму "Спіраль".

Шляхом стимуляції компенсаторних можливостей дитячого організму та активування пластичності мозку ця система створює в організмі дитини новий функціональний стан, який відкриває можливості для швидшого моторного та психічного розвитку дитини.

Різносторонні лікувальні впливи цього методу, які взаємно доповнюють та посилюють один одного, спрямовані на досягнення основної мети реабілітації - на покращення якості життя пацієнтів. Важливо вказати, що ця система не є альтернативною до існуючих методів реабілітації, вона лише доповнює та суттєво розширює ефективність застосування існуючих методів відновного лікування.

Створений в результаті застосування СІНР, новий функціональний стан, на фоні нормалізації м'язового тонусу, відновлення рухливості суглобів, покращення трофіки та циркуляції крові, відкриває принципово нові можливості для розвитку дитини та підвищує результативність застосування інших методик реабілітації.

Метод Козявкіна був розроблений в Україні понад 30 років тому, і з того часу понад 70 тисяч пацієнтів, включаючи коло 17 тисяч хворих з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції та багатьох інших країн світу пройшли курс реабілітації за цією системою.

Ще в 1993 році ця система реабілітації була офіційно визнана в Україні і, завдяки своїй ефективності, здобула широкий міжнародний авторитет. В енциклопедичному виданні з дитячої ортопедії під редакцією німецького проф. Ніетарда, ще в 1997 році Метод професора Козявкіна було включено в четвірку найефективніших консервативних методів реабілітації пацієнтів з ДЦП.

Проведений аналіз медичної документації групи пацієнтів, які проходили реабілітацію в Міжнародній клініці відновного лікування (тепер МЦ "Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна") протягом 2014-2016 років. У цій групі було 4309 пацієнтів,  які загалом пройшли 12.785 курсів лікування.

Розвиток моторних функцій

З графіку видно, що з пацієнтів, які раніше не володіли вказаними навиками, 27,2% почали тримати голову, 15,5% - повзати, 48,6% - сидіти,  більше 67% почали вставати та стояти, а якість ходи покращилась у 62,7% пацієнтів.

Окрім покращення моторних функцій, у пацієнтів спостерігаються позитивні зміни, такі як: покращення мови та психо-емоційного стану, набуття нових навиків самообслуговування, покращення концентрації та уваги.

Реабілітація за Методом професора Козявкіна проводиться у Реабілітаційному центрі "Еліта"(Львів), МЦ "Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна" (Трускавець), Інтернаціональній клініці медичної реабілітації (Ларнака, Кіпр) та Cambridge Medical & Rehabilitation Center (Аль-Айн та Абу-Дабі, ОАЕ).